Youtuber Petr Jelínek aka Pstruh103
 • 3.17/5 (6)

  Čau Petře, na začátek by bylo vhodné, aby ses představil kvůli těm, kteří YouTube nesledují a ještě o tobě neslyšeli. Ve zkratce popiš svůj příběh, včetně toho, čemu se věnuješ.
  Nedělám v podstatě nic výjimečného, dělám to, co by dokázal každý. Zapnu kameru a mluvím na různá témata, která zajímají určité publikum. Proto mi¨ přijde skoro až ironické, že se jen pouhopouhým mluvením dá vydělat. A to i bez nějakého většího talentu.

  Svůj YouTube kanál jsi založil už pár let zpátky, natáčíš videa od začátku nebo jim něco předcházelo? Měl jsi i nějaké letsplaye v začátcích?
  Ano, kanál jsem si zakládal v roce 2009, a to především kvůli některým videím ke zhlédnutí nad 18 let, které jsem si chtěl pustit. První videa byla ze cvičení, tehdy jsem vedl tréninkový log na ronnie.cz, pak dlouhou dobu téměř nic a účet jsem používal jen ke komentování. Poté přišly letsplaye a nějak se to zvrtlo, řekl bych.

  Co tě přivedlo k tomu, aby ses přesunul od hraní her k tvorbě scénických videí a následně k youtuberingu? Byla to chuť po penězích nebo po slávě? Chuť na fanynky je jasná 😉
  Tohle možná z mých úst vyzní divně, ale tam, kde jsem teď, mě dostala jen úcta k fanouškům. Měl jsem asi 1000 odběratelů a rozhodl jsem se dál pokračovat. Pozoroval jsem ten konzum YouTube a řekl jsem si, že když se dokáže prosadit taková neschopná banda kriplů (a to myslím doslova), frajeři, co se živí mluvením a mají problém poskládat v kuse jednu celistvou větu, tak jsem si řekl, kurva, proč bych to nedokázal i já. A v podstatě dokázal. Co se týká slávy, nikdy jsem to moc neřešil, na tyhle věci jsem celkem splachovací. Ale centrem pozornosti jsem byl rád už od střední školy.

  Kanál, co má říz

  Původně se tvůj kanál jmenoval Pstruh103. Vysvětlíš nám, co ta přezdívka znamená a proč sis ji vybral?
  Tuhle přezdívku mám už od věku kolem 12 let, když jsem chodil do 5. třídy na základní škole. Jsou dvě teorie, jak jsem ji získal. Buď mi ji vymysleli přátelé proto, že jsem jako první rybu chytil pstruha anebo kvůli mým tehdejším jebákům na ksichtě. Potažmo je zde možnost číslo tři, a to je kombinace obojího. Každopádně jsem za tu přezdívku rád. Dobře se pamatuje, celkem jednoduše se na to vymýšlí vtipy a přece jen je pstruh dravá ryba, a tak je profil tohoto vodního predátora mému „vzestupu“ vcelku podobný. Pokud jde o číslo 103, nebylo tehdy na populárním ICQ a skype možné založit účet s názvem pstruh, protože už jej někdo měl. V Jihlavě jednu dobu lítaly tagy jako podpis ke graffity 103, tak jsem si řekl, že to má nejspíše nějaké společné prvky s Jihlavou, a to je také důvod, proč jsem zvolil tohle číslo.

  Následně jsi odstranil číslovku. Jaký byl důvod? (prej zenitzero, klidně ho hejtni?)
  Myslím si, že jsem k tomu dospěl. Že pro budoucí prezentaci je to blbé, nedospělé. Sice je škoda, že díky tomu budou mít chudáci děti problém mojí osobu dohledat na Google. Nemluvě o tom, že k ní lidé mohli přirovnávat kdysi mojí váhu, IQ a nebo velikost penisu (což by mi nevadilo).

  Jaké máš momentálně koncepty tvorby? Co u tebe diváci můžou najít? Rozepiš to. (hateshow, a do něj atd. Ke každýmu napiš krátkej popisek.)
  Řekl bych, že můj kanál momentálně charakterizují 3 série: A do něj, HateShow, Seriozní Ask.
  A do něj – série, na kterou jsem nejvíce hrdý. Koncept je prostý – parodie člověka (hodně se věnuji jednotlivým youtuberům, ale asi bych se měl konečně kopnout do prdele a začít parodovat i normální lidi), poté pár vtipů na tělo (proto ten název A do něj) a nakonec povětšinou neosobní zhodnocení osoby a její tvorby či činů. A to je trošku protiklad k HateShow, která je osobnější.
  Když už jsem to nakousl tak HateShow je v podstatě reakční typ videa s tím, že do přechodů mezi jednotlivými aktuálními událostmi na internetu, které by lidi mohly nasrat, dávám mini parodie, mini skeče, mini rapy, trolling atd. V tomto mám neomezené možnosti limitované jen mojí kreativitou, která není zase tak valná. Každopádně – povětšinou je to vždy útočná série proti určité osobě. Neberu si servítky, neřeším, jestli je daná osoba handicapovaná, zda je to žena nebo má psychické problémy. Absolutní nezájem – chováš se jako píča veřejně na internetu, pak očekávej, že se dostaneš do HateShow, je to jednoduché. Řekl bych, že Hateshow a obecně reakční kanály fungují jako taková policie YouTube.
  A třetí a asi nejtypičtější série je Seriozní Ask – k tomu ani není moc co říkat. Lidé mi píšou dotazy, které se týkají všeho možného od nacismu až po youtubery, osobní život. A já odpovídám. Točím ho velmi rád. Nemusím u něj moc přemýšlet, je to dost osobní a od srdce, a tak při editaci nemám v podstatě žádnou práci. To mě baví.

   

  Chystáš nějaké novinky? Máme se na něco těšit?
  Momentálně se snažím jen o to, se pomaličku dostávat z tématiky Youtube a hatovat něco jiného. Svět stojí za píču a mě na to baví upozorňovat. Takže jsou v mých videích postupně střípky témat, které by mohly i zajmout jiné publikum, než jen diváky YouTube. A možná pár „hudebních“ kousků. Ale to je běh na dlouhou trať. Mám za sebou hodiny a hodiny tréninku a ten posun tam možná je, ale není to na úrovni, abych něco ven vydal. Jak říkám, možná nějaké 20-25sekundové střípky v HateShow, ale víc bych zatím nečekal.

  Kdo všechno s tebou spolupracuje na tvorbě videí?
  Vše si dělám sám. Hodně ale diskutuji se samotnými fanoušky a mám „pod sebou“ odborníky na veřejné mínění, spíše takové konzultanty, se kterými probírám tvorbu a to, zda má smysl natočit tohle a tohle. Vždy je potřeba u těchto věcí zásah třetí osoby, protože já si mnohdy chyby, co udělám, uvědomím až po vydání videa. Když jsem zaslepený vlastním egoismem a říkám si, kurva, tohle se mi povedlo a ono skutek utek. Každopádně z lidí ze scény bych mohl zmínit video Rakovina YouTube, kde jsem spolupracoval s Haggym, PetanGames a Kate Wednesday. Nemůžu slíbit ani vyloučit, že šlo o poslední video. A hodně jsem ze začátku točil s Fíkusem různé skeče, většinou končily smrtí Fíkuse, ale zabíjet pořád jednoho člověka, to po čase omrzí. Ale docela rád bych se k tomu vrátil. Mít nějaké stálé herecké obsazení.

  Jaký je Pstruh jako člověk?

  Určitě mnoho lidí zajímají důvěrnější informace. Adresu zmiňovat nebudeme (smích), ale pověz nám něco o sobě, kolik ti je, odkud pocházíš, kolik měříš, vážíš, délka tvého… psa?
  Jak jsem řekl na začátku rozhovoru, jsem úplně obyčejný člověk s neobyčejnými názory. Je mi 22 let, vystudoval jsem OA a JŠ Jihlava, měřím 175 cm, ale vždycky uvádím 176, vypadá to líp. Váha se pohybuje momentálně okolo 86 kilo, ale za měsíc můžu mít taky 90 nebo 80 tam záleží na momentálním rozpoložení. A skrz péro, jelikož ses ptal, mám asi normální. Na hraní v pornu to není, ale na defloraci bych řekl, že do pohody. Kdyby si byl holka, mohl bys to posoudit sám. Homosexuální tendence přenechám kolegům z YouTube, tam je teploušů dost.

  Když už jsme zmínili tvého psa, pověz nám něco o něm, je to přeci jen častý návštěvník tvých videí. (rasa, jméno, věk?)
  Sorbon je starost a zároveň radost. Sere mě, že se o něj musím starat, ale zároveň jsem nesmírně šťastný, že ho tu mám a nejsem doma sám. Docela bych řekl, že je to už takový mezilidský vztah. Jinak jsou mu 3 roky, váží něco kolem 35kg (u něj je ta váha taky pohyblivá, nejvíc měl asi 37, ale bály se ho malé děti, tak jsem mu stáhnul žrádlo, aby vypadal roztomileji). Moc to nepomohlo. Jinak rasa, nemá papíry a nedělal jsem mu genetické testy. Povahově je, díky tomu, že skutečně nemá rád psy stejného pohlaví, řekl bych, že pitbull, ale velikostí ho mírně převyšuje. Takže to bude míšenec různých ras. Ale co, tohle řeší jen zaprdění bullaři. Pro mě jde o povahu psa, a ne o to, jestli má v rodokmenu 30 větví do minulosti.

  Teď něco o tvým fightování, máš plno „bojových“ videí. Máš praktické zkušenosti nebo jen teoretické znalosti? (zmiň judo, vyhazovače atd…)
  Dělal jsem 5 let judo na, řekl bych, průměrné úrovni, ačkoliv závodně. To bylo přístupem trenérky, trénuješ, tak budeš závodit. V 16 letech, ačkoliv to byla krásná doba, jsem zavítal na diskotéky, které jsem navštěvoval něco přes rok a půl. Za tu dobu jsem se připletl do asi 30 rvaček, všechny, jak říkám já, bohužel vyhraný. Ač ono to nebylo zase tak náročné, v té době jsem nepil, ostatní ano a zmlátit ožralé dementy dokáže každý. Potom jsem někdy v 18 začal navštěvovat sebeobranu, což mi přišlo spíš jako takový modelovky ze zábav. Naštěstí jsme si na seminář pozvali Tomáše Severu a ten náš oddíl navedl úplně jiným směrem, a to tréninkem FMA (Filipínských Bojových umění), což mě bavilo. Dělal jsem to 3 roky. Pravda ale je, že dnes bych ten čas investoval raději do kickboxu/boxu s někým, kdo to dělá od začátku profesionálně za účelem závodění. To by mě posunulo daleko dál. Sice bych nevěděl nic o zbraních, ale hodilo by se to asi víc.

   

  Jak snášíš hatery? Chceš jim něco vzkázat?
  Dřív mě bavilo si s těmi lidmi psát. Dneska už na to nemám čas ani náladu, abych rozebíral jednotlivě každého kreténa. Jsou pak vybraná jména, kterých si všímám pod každým videem. Nikdy nenapíší nic pozitivního na videu, ale vždy zmíní jednu větu, kterou jsem řekl a vytknou mi ji. Hledají chybičky úplně ve všem. Myslím si, že ti lidi mají jen averzi na mou osobu a nezvládají pak přijímat ty pozitiva, která moje osobnost na internetu představuje. Ale to jejich krátkozrakost. A co bych jim vzkázal – stavte se na sparing, každá zkušenost se mi hodí.

  Podpoř PSTRUHA koupí trička

  KOUPIT můžete zde: http://www.geek-bang.com

   

  Co fanoušci na ulici, poznávají tě?
  Ano, tady v Jihlavě jsem něco jako „mini celebrita“. Myslím si, že když je youtuber z nějakého menšího města, je trošku známější. Tak se to rozkřikne. Nemusí to být nutně moji fanoušci, ale tak když chtějí fotku nebo prohodit řeč, tak s tím nemám žádný problém. Ale raději bych víc potkával fanynky, i když zrovna před týdnem jsem potkal celkem slušnou mature kolem 30 let. Šel bych do ní, no pochopitelně pérem.

  Co Agresoři.com? Ze začátku tě hejtovali a zesměšňovali. A teď, když jsi známější, tak chtějí údajně spolupracovat?
  Řekl bych, že jsem získal jejich respekt. Útokem na Kováře. Obecně to byla asi moje nejlepší kauza, se kterou jsem přišel a kterou jsem dotáhl do konce. A správně si řekl, že oni chtějí spolupracovat, ale chci spolupracovat já? Nikoliv.

  Jak máš spolupráci s ostatními? Může tě někdo kontaktovat v případě, že by měl zájem o spolupráci?
  Ano, mám svůj obchodní email. Ale znáte to, chci si zachovat nějakou hrdost a nepřijímat píčoviny. Přijde mi, že mi fakt chodí sračky anebo jsem moc vybíravý, ale radši žádná spolupráce s firmami, než na píču spolupráce. Ale pokud ses ptal na youtubery, tak obecně jsem k dobrým věcem ochotný nabídnout moje jméno i sdílení. Neměl jsem problém přijmout i kluky z TTfame, kteří přijeli, udělali se mnou rozhovor a já jim to pak sdílel a hodil odkaz i prostřednictvím videa. Takže když je to něco, s čím souhlasím, tak není problém.

  Zápas s Bejrem

  Teď se chystá fight s Bejrem, jak ten konflikt vzniknul?
  Můj názor je takový, že někdo Bejrovi nakukal, ať proti mně natočí video. Ten dotyčný, a možná ani samotný Bejr, nečekal, že tu jeho výzvu přijmu a otočím to proti nim tím, že jsem si určil vlastní pravidla, která si myslím, že by mi mohli přinést nějakou výhodu. Bejrovi to každopádně hodilo asi 5000 odběratelů a mě to taky něco dalo – 2-3 tisíce.

  Jaký jsou podmínky fightu?
  1 kolo, volný styl, suspenzor, chránič zubů a možnost výhry KnockOutem, submission. Co konkrétně ještě bude zakázané a povolené, to sám ještě nevím. Ale má to být podle regulérních pravidel MMA.

  Mohl jsi odmítnout, pokud se nepletu, Bejr jednou už vyhrožoval a pak cuknul. Proč mu dáváš druhou šanci a jdeš do toho? Kvůli penězům?
  Stalo se mi to poprvé, co jsem musel přehodnotit svoje názory a priority na základě veřejného mínění. Nevím, jestli to bylo z Bejrovy hlavy, nebo za tím byl někdo jiný. Ale povedlo se mu to mistrně obkecat a otočit všechno, co jsem kdy řekl, proti mně. A ukázat mě jako toho špatného, toho, co nechce přijmout ten „zápas“ s ním, přitom on byl první, kdo cuknul. Kdo točil videa, kde mi vyhrožoval, jak mě dobije. A rázem jsem zničehonic byl já ten srab, co to nechce přijmout. Já mu jen nechtěl dávat druhou šanci. Ale jelikož je debil, tak druhou šanci dostal, akorát ji nebude mít zadarmo, ale zaplatí si ji. To byly mé podmínky. Teď si říkám, že jsem si měl říct alespoň o 15 tisíc.

  Hodně jsi zhubnul, jaký máš tréningy, jak se připravuješ?
  Zhubnul jsem i před zápasem, paradoxně teď víc žeru i sraček, ale můj den – čistě co se týká tréninků – když mám volno vypadá takhle: ráno jdu běhat, odpoledne do fitka, kde jedu základní cviky na dynamiku a sílu s maximálním možným nasazením i u lehčích vah + sparingy + pytel a večer mám plyometrické cviky na výbušnost (jedu kruhovým stylem 30 sekund jeden cvik, 10 vteřin pauza, 30 sekund další cvik, takhle klidně 10-15 minut), udělal jsem si kvůli tomu vlastní hudební seznamy – hudba ke cvičení zkrátka) + stínování a hodně si zkouším pohyb na nohách, přesunu z místa na místo a obecně se to „maso“ na sobě snažím co nejvíce rozpohybovat a zefektnit .

  Jak moc si věříš na výhru?
  Nevím, co lidi psali Bejrovi skrz mě a jeho přípravu, tak mě osobně přijde, že na to sere. Je mu to u píči. Jeden člověk s ním a mnou měl dělat rozhovor. Já mu vše poslal a Bejr pořád nic a má to nějak u prdele. Pokud tomu skutečně tak je, tak ho smáznu, pokud podcení přípravu, tak prostě prohraje. Tak to platí ve všech sportech.

  DODATEK:

  Ve finále zápas s Alešem Bejrem proběhl. Po několikanásobném napomenutí, byl Aleš diskvalifikován za nesportovní chování, konkrétně útoky na oči.

  Video zde:

   

  Všeobecně

  Jak jsi na tom s morálními hranicemi? Celkově by se dalo říct, že je máš dost posunuté, viz třeba tvoje názory na bezdomovce.
  Lidi mi jsou strašně u píči. Nesnáším je, řeší zbytečnosti, mají zbytečné věci, co je naserou, neustále chtějí něco řešit. Co se týká mých hranic, nikomu nepřeji smrt, jen spíše smutně konstatuji, ať si klidně umře. Jsem na to trošku flegmatik. Nesnáším ale ubližování zvířatům a malým dětem. A obecně tyto zločiny proti lidskosti. Ačkoliv za zločin proti lidskosti nepovažuji, když jeden člověk zabije druhého. Přijde mi totiž, že po celou dobu evoluce je to hrozně přirozená vlastnost právě pro člověka. Až se skoro kurva divím, jak dobré mám zákony a jejich uplatňování, protože jinak by se tu vraždilo hlava nehlava. A když jsi zmínil ty bezdomovce, v těch lidech je něco, nějaká vlastnost, co z nich dělá ta košťata, já přijít o práci, hledám jinou. Vyhodili by mě z domu nebo bych přišel o dům (kdybych nějaký měl), tak nebudu na ulici, ale půjdu na ubytovnu. Oni ne, oni v sobě mají vlastnost všechno vzdát a hledat pomoc v alkoholu a nemají žádnou sílu to změnit. Oni vlastně nejsou vůbec lidi. Možná spíše psychicky nemocní, pokud někdo s takovou vlastnostíje, že mu je jedno, že bydlí na ulici, že smrdí na 100 metrů, tak je kurva psychicky nemocný. Nedokážu to jinak vysvětlit.

  Z tvých videí je patrné, že podle mikiny ZNK jsi posluchačem HorrorCore. Kdo tě ze scény nejvíc baví a kdo naopak nejméně? Jaký máš názor na Horrorcore všeobecně?
  Mikinu nosím, protože je celkem teplá (myšleno z praktického hlediska) a ve svetříku vypadám jako buzna. Bavil mě hodně Řezník, ale přijde mi, že už vyčerpal témata a hodně se motá v kruhu, uvidíme, co bude zač nové album Sodomy. Jinak k jednotlivým interpretům – vůbec mě neoslovilo TerrorCrew ani MW, možná jednotlivé songy. Ale něco tomu prostě chybí. K Desadovi, když mám nadrženou náladu, tak si pouštím Here I Cum. To album mě baví, ač jeho vrchol považuji v albu Sadismus. AlterEgo SWD mě nikdy neoslovilo. Pak tu máme Haadese, jeho solo album je dost povedené, i když s postupem času ho mám za sebelítostivou ubrečenou píču, ale popisoval svoje stavy na drogách, tak se to dá pochopit, ale ne schvalovat. Koho ale klidně vyzdvihnu, je MozekKrang ,nemůžu si pomoct, to

  je pravý horrocore. Řezník píše Fantasy, Mozek je pro mě reálný. Věřím, že ty texty jsou prostě jeho životní příběh ve spoustě věcech to nelze napsat jako fanfikci, tohle si kurva člověk musí prožít. Ale chápu, že z hudební stránky to někomu může přijít hrozně monotónní a jeho hlas se zkrátka nelíbí všem. A pak tu máme Schyza. Ačkoliv nejede přímo horrorcore, tak je lyricky v ČR asi nejnadanější rapper vůbec. Uvidíme v budoucnosti, tady bych použil pasáž od Řezníka – „Každý zmrd tu masí album 4 roky a pak jsou na něm dobrý maximálně tak dva tracky“ Prostě bylo by pro mě lepší kdyby Schyzo byl trošku plodnější v tvorbě.

  Jaký máš názor na YouTube scénu? Koho rád sleduješ, koho nesnášíš?
  Půlka lidí by tam vůbec neměla být. Nechápu ty diváky, sledují totální výplach mozků a ještě tomu tleskají a obdivují to. Jak když se postižení smějí, ale neví čemu. Rád sleduji EvilBendera, Peťana, Grznára a Jonáše Petříka i toho Jirku Tkadlčíka, obecně mě baví spíše sledovat sportovce, lidi, co něco dokázali. Než lidi, co dělají to, co já. A koho nesnáším, až na pár neutrálních lidí, já je nesnáším všechny. Banda dementů, co si díky tomu, že je obdivuje pár dětí, hrají na celebrity a myslí si, jak jsou skvělí a výjimeční. Ne, nejste, jste jen kundy, co natáčí z pokojíčku.

  Na závěr máš prostor pro jakékoliv vyjádření.
  Lidi by se měli naučit používat vlastní hlavu. Všichni jsou ovlivňování nějakou mediální manipulací, masáží zcela ve všem. I když radši ne, většina z vás jsou stejně debílci. Tak radši za Vás nechte myslet někoho jiného. Tak to bude lepší.

  Díky za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchů!

  Pstruhův Youtube kanál

  Pstruhův facebook

  Pstruhův osobní facebook

  Pstruhovy citáty

  Pstruhův obchodní email:

  pstruh103b.email@gmail.com

  TVOJE HODNOCENÍ:

  Reaguj a komentuj

  avatar
    Subscribe  
  Upozornit mě když je: