Štefan Svitek
 • 4.25/5 (4)

  Štefan Svitek

  Narozený 23. ledna 1960 v Podbrezovej (Slovensko)

  – popraven 8. června 1989 v Bratislavě.

  Posledním popraveným na území bývalého Československa byl Štefan Svitek narozený v Podbrezovej. Krajský soud v Banské Bystrici ho odsoudil na absolutní trest za trojnásobnou, mimořádně bestiální vraždu. Štefan Svitek, sedmadvacetiletý recidivista strávil už před svým posledním zločinem dohromady více než osm roků v různých věznicích.

  DOKUMENT:

   

  Naposledy to bylo za vydírání. Svitek byl ženatý se ženou, která měla už z prvního manželství dceru. Se Svitkem měla také dceru a čekali spolu další dítě. V ten osudný den Svitek popíjel už od rána a střízlivý rozhodně nebyl. Po celodenním pití a práci v lese zašel ještě do místní hospody, odkud se okolo 23.00 vrátil domů. Vyděšená manželka, zvyklá na agresivní činy svého manžela se i s dětmi raději zamkla do ložnice a nechala ho bušit na dveře. Po chvíli mu řekla ať si jde tam odkud přišel, co asi neměla dělat, protože možná právě tato věta odstartovala jeho záchvat zuřivosti a byla tou poslední kapkou. Svitek odběhl pro sekeru a vylomil s ní dveře. Manželka už nestihla utéct.

  Rozzuřený Štefan jí zasadil mnoho ran hlavně do hlavy – levé spánkové krajiny, brady a krku. Jeho počínání pokračovalo i dále, když zaútočil na spící dcery, kterým rozsekal hlavy sekerou, protože, jak později uvedl, začali se budit. Jeho běsnění se tímto ale neskončilo. To už musí mít člověk silné nervy, protože to co Štefan Svitek se svojí rodinou udělal, člověk vidí jen v těch nejtvrdších hororech.


  Probudila se jeho sexuální úchylka a vrah začal běsnit. Všechny těla rozčtvrtil a několikrát sa nad nimi uspokojil. Manželku vysvlékl, sekerou a nožem jí otevřel hrudník a břicho. Odřízl jí obě prsa a vnitřnosti rozházel kolem sebe. Nezastavilo ho ani pokročilé stádium těhotenství jeho ženy. V jeho rukou skončil i plod ještě jevící známky života, který rozřezal žiletkou a také z něj vybral všechny vnitřnosti. Stejně pokračoval i v případě obou dcer – 4 a 6 leté, které už mrtvé pohlavně zneužil a pitval. To, že pohled na nůž a manipulování s ním ho vzrušovalo nebylo pro Svitka žádnou novinkou. Tato bestie si příjemné sexuální zážitky přiváděla i v minulosti cizí či svojí bolestí. Pod vlivem alkoholu a analgetik se u něho projevovali silné sadistické a masochistické sklony. Dosud nejsilnějším sexuálním zážitkem tohoto ošetřovatele ovcí z Brezna bylo zneužívání krav a odřezávání pohlavních orgánů býkům.


  Po tomto hrozném činu odešel do Čierneho Balogu a potom sa vloupal do bývalého domu rodičů, kde se údajně pokusil o sebevraždu oběšením. Policie ho zadržela dva dni po vraždách. Podle znalců šlo o výrazně agresivní a psychopatickou osobnost s těžkými poruchami emotivity, ze sexuálními úchylkami sadomasochismem a zoofilií. Byl závislý na alkoholu a analgetikách, co jeho agresivitu ješte stupňovalo. Znalci došli také k závěru, že při manipulací s mrtvými tělami získal obžalovaný nejintenzívnejší sexuální zážitek, nabyl nové zkušenosti a tak hrozí, že svůj čin může kdykoliv zopakovat.


  Svoje sexuální zážitky spojené s představami, že bolestivě ubližuje ženám, anebo zvířatům zrealizoval, co zvyšuje recidivu. Došlo se k závěru, že žádnými dostupnými metodami – medicínskými, či psychoterapeutickými není možné Štefana Svitka převychovat a pustit na svobodu medi lidi. A tak v zájmu ochrany společnosti byl Štefan Svitek za vraždy spáchané 30.října 1987 odsouzený Krajským soudem v Banské Bystrici na trest smrti. Rozsudek byl vykonán 8.června 1989.

  INFORMACE Z WIKIPEDIE
  Štefan Svitek Posledným popraveným na území bývalého Československa byl Štefan Svitek narozený v Podbrezové. Krajský soud v Banské Bystřici ho odsoudil na absolutní trest za trojnásobnou, mimořádně bestiální vraždu. Během dopoledne 30. října 1987 Svitek společně s kolegou nařezal a odvezl dřevo na topení jejich známému. Ten jim za tuto službu předal 2 lahve rybízového vína, se kterými oba muži odešli do hospody. Svitek se opil a v tomto stavu dorazil domů. Manželka znala jeho stavy a tak se s drerama zamkla v pokoji. To Svitka rozzuřilo a došel si pro sekeru a vylomil dveře do pokoje. Svitek se přestal ovládat a ženu 16 ranami sekerou umlátil, přičemž jí prakticky oddělil hlavu od těla. Poté si všiml, že se budí i dcery, a proto na ně také zaútočil. Tu, která byla blíže k němu udeřil třikrát a druhou čtyřikrát. Pohled na krev ho silně sexuálně vzrušil. Kuchyňským nožem, který si donesl z vedlejší místnosti, otevřel manželce trup od břicha po krk a levou rukou z něj vytrhal některé vnitřnosti, které házel na podlahu za sebe. Potom jí odřezal prsy, které pohodil na zem. Z těla vyndal i 6 měsíců starý lidský plod, který se ještě hýbal. Pomocí žiletky ho vypitval. Později si nedokázal vybavit, jestli tak udělal přímo při manipulaci s Máriiným tělem, nebo ho někam odnesl. Těla dcer se rozhodl odnést v jutovém pytli do lesa. Už před domem však dostal chuť zneužít i je. Pytel odnesl do předsíně, kde těla vysypal na podlahu. Žiletkou jim otevřel břišní dutinu a vytrhal část vnitřností. Ty poházel okolo sebe. Některé rozsekal nožem na kousky. Nad mrtvolami potom několikrát masturboval. Z běsnění ho vyrušil až kohout. Svitek si uvědomil, že už svítá a že musí někam utéct. Podle znalců byl agresivní a psychopatická osobnost s úchylkami sadomasochismu, nekrofilie a zoofilie. Přiznal, že kastroval býky pomocí rozbité žárovky a do odřezaných genitálií potom onanoval. Vyhledával také sexuální styk s koňmi, krávami a ovcemi. Vzrušoval se bodáním jehel do svých bradavek, varlat, zaváděním předmětů do konečníku i zabodnutím rezatého drátu do břicha. Dalším problémem Svitkovi osobnosti byl alkoholismus, díky kterému mohl mít problémy potlačovat svou deviaci. Vraždu popsal jako svůj nejsilnější sexuální zážitek, kterého v životě dosáhl. Lítost nad svým skutkem nepociťoval. Náprava byla naprosto vyloučena a tak Krajský soud v Banské Bystrici vynesl absolutní trest – trest smrti. Příbuzní zavražděné Márie byli přesvědčení, že poprava vykonána nebyla a Svitek se někde pouze ukrývá. Svitek byl posledním popraveným v tehdejším Československu.

  HorrorCore skupina Alfa Sekta se o něm zmínila v tracku

  TVOJE HODNOCENÍ:

  1
  Reaguj a komentuj

  avatar
  1 Comment threads
  0 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  1 Comment authors
  FuneralDog Recent comment authors
    Subscribe  
  od nových od starých dobře hodnocených
  Upozornit mě když je:
  FuneralDog
  Member
  FuneralDog

  To musel bejt labužník 😀 prcat zvířátka, vlastní dcery – mrtvý… hmmm, prostě klasickej Slovák.